Złote i srebne medale STS Pomerania na Mistrzostwach Polski.

Siedem medali cztery złote i trzy srebrne zdobyli zawodnicy STS Pomerania Szczecinek na Mistrzostwach Polski  LZS, które odbywały się od 6 do 8 czerwca 2014 w Białej Podlaskiej.

Dwa złote medale zdobył Kamil Szumert w biegach na 200 m  z wynikiem 22,15, a na 400 m – 49,48 z rekordem życiowym (po raz pierwszy poniżej 50 sekund).  Jakub Juniewicz z dwoma medalami w biegu plotkarskim na 110 metrów uzyskał wynik bliski rekordowi województwa zachodniopomorskiego  – 14,58 co jest kolejnym rekordem życiowy w tym roku oraz srebrny w biegu na 100 m - 11,09. Doskonały występ zanotował uczeń Zespołu Szkół im.  Stanisława Staszica Jakub Olejniczak poprawiając rekord życiowy w biegu na 400 m ppł. – 54,78 zdobywając złoty medal.  Srebro przypadło w udziale koleżance szkolnej Kuby Olejniczaka, Justynie Chałubińskiej na dystansie  100 metrów z wynikiem 12,63. Justyna po urazie jakiego doznała w Słubicach powraca do dyspozycji i była czwarta na 200 metrów.  Dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy Pomeranii, którzy zajęli miejsca  finałowe,  Łukasz Giżycki w trójskoku oraz na 110 m ppł. – 15,50 (rekord życiowy ), Stanisław Stypa w trójskoku, Rafał Czerniec w biegu na 200 m(rekord życiowy ). Debiutująca w chodzie na dystansie 5000 metrów Sylwia Wolska oraz Oliwia Małkiewicz 200 m – 26,02 (rekord życiowy ).

Zdobycze medalowe mogły być większe jednak na przeszkodzie stanęły kontuzje, Grzegorza Awtuch (złamanie kości strzałkowej nogi podczas gry w piłkę nożną na lekcji wychowania fizycznego w szkole) oraz  Dominika Staśkiewicza, który posiadał najlepszy wynik na 200m i drugi na 110 m ppł. Dodatkowo brak Dominika spowodował wycofanie sztafety 4x100 metrów gdzie liczyliśmy na złoty medal (Andrzej Juniewicz).