Lekkoatletyczne mistrzostwa młodzików

W sobotę (31 sierpnia) w Szczecinie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Młodzików w lekkiej atletyce. Wśród startujących nie zabrakło zawodników STS Pomerania Szczecinek, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 5 medali (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Wszystkie medale szczecineccy zawodnicy wywalczyli w biegach przez płotki. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się reprezentant klubu ze Szczecinka, Wiktor Santkiewicz, który zdobył 2 złote medale. W biegu na 110 m ppł. uzyskał czas 15,36 s, co jest najlepszym wynikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej. Z kolei w biegu na 300 m ppł  Santkiewicz wygrał z czasem 40,91 s (trzeci wynik w Polsce w 2013 roku) . Dwa srebrne medale przypadły w udziale innemu przedstawicielowi Pomeranii,  Stanisławowi Stypie. Pierwszy za bieg na 110 m ppł 15,81 s, a drugi za  300 m ppł 42,74 s. Jedyna dziewczyna w gronie medalistów z Pomeranii, Sylwia Wolska była trzecia w biegu na 300 m ppł z wynikiem 51,39 s. Inna ze szczecineckich biegaczek Julia Pokaczajło była szósta w biegu na 600 m z wynikiem 1.46,58.

– Wszyscy wymienieni zawodnicy są uczniami III klasy Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku - poinformował Temat trener Andrzej Juniewicz.

W zawodach poza konkursem startował inny reprezentant STS Pomerania, Łukasz Giżycki, który zadebiutował na płotkach 100 cm i w biegu na 110 m ppł oraz Jakub Olejniczak uczeń I klasy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica, uzyskał bardzo obiecujący wynik 15,76 s. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował także w biegu na 300 m ppł, gdzie uzyskał uzyskał 40,63 s.

-Trzeba też zaznaczyć, że 24-25 sierpnia w Chojnicach, Stanisław Stypa i Wiktor Santkiewicz zadebiutowali
w wieloboju lekkoatletycznym, a ich wyniki dają im 5 i 6 miejsce w Polsce- dokończył Juniewicz.